[rank_math_breadcrumb]

Sequential movement in etiuse aligner therapy

لابراتوار اتیوس
12 بهمن 1401
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
چکیده:
فهرست مطالب

 

در مبحث حرکت شناسی،بررسی  پوزیشن جسم در بازه های زمانی ثابت رسم دیاگرام آن میتواند به بررسی دقیق تر آن حرکت به ما کمک کند.در زمینه دندانپزشکی هم ارتودنسی علم بررسی حرکات دندان در یک بازه زمانی مشخص می باشد . در روش های کانونشنال قبل از دیجیتالی و نوین شدن ارتودنسی ،این تقسیم بندی حرکات و انتخاب بهترین زمان برای تغییر فاز درمان با دقت کنونی قابل مقایسه نبود.
در این مقاله، به بررسی استیجینگ(زمانبندی) در حرکات سکانسی(سکوینشنال مومنت) در ارتودنسی می پردازیم . لازم به ذکر است این مبحث در تمامی زیر مباحث ارتودنسی از الاینر تراپی گرفته تا ایندایرکت براکت پوزیشنینگ و … قابل طرح است.

طبق کتاب ناندا 2022 ، میزا مجاز به حرکت زاویه ای 1.5 درجه به ازای هر الاینر و 0.2 میلیمتر به ازای هر الاینر می باشد. که از تقسیم میزان کل حرکات دندان نسبت به اعداد ذکر شده می توان به تعداد الاینر مورد نیاز برای هر دندان دست یافت .
اما مبحثی که ما در این بلاگ در مورد آن بحث میکنیم، برای مواقعی برای (روند  تریپ کردن) یا برای فرار کردن از استریپ شدید و اضافی یا گاها برای بلاک نشدن حرکت دندان از رعایت اولویت حرکات بعضی از دندان ها نسبت مابقی دندان ها استفاده می کنیم.

برای مثال دندان 3 های باکال در کنار یک لترال نیاز به روتیشن ممکن است برای در قوس قرار گرفتن نیاز دارد که  ابتدا چرخش لترال تا مراحل پیش برود و بعد از آن  کانین به جایگاه خودش برسد.

 

واتساپ
تلگرام
ایمیل
پرینت

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید